Гаазький суд визнав винними трьох підозрюваних у справі про катастрофу MH17

Гаазький суд визнав винними трьох підозрюваних по справі про катастрофу малайзійського літака рейсу MH17 у 2014 році на Донбасі. Мова про Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка, повідомляє РБК-Україна.

Про це говорить трансляція суду.

“Гіркін, Дубінський і Харченко поміщаються у в’язницю. На думку суду, їхні дії призвели до катастрофи літака. Вони винні у вбивстві 298 осіб. Вони визнаються винними”, – заявили в суді.

Суд ухвалив, що четвертий підозрюваний у справі – Олег Пулатов – є невинним.

“На Пулатова не накладається жодна кримінальна відповідальність, як на інших обвинувачених. Пулатов оголошується невинним за обома пунктами, за якими він підозрювався. Таким чином відхиляється вимога прокуратури помістити його до в’язниці”, – заявив головуючий суддя.

Суд не уточнив, до якого саме терміну будуть засуджені Гіркін, Дубінський і Харченко, але прокуратура клопотала про пожиттєве ув’язнення.

Що відомо про фігурантів справи MH17

Ігор Гіркін (“Стрєлков”) – відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, громадянин Росії. На час збиття літака називав себе “міністром оборони” так званої “ДНР”.

Сергій Дубінський (“Хмурий”) – російський військовик, полковник ГРУ, громадянин Росії. Дубінський був ключовою фігурою в організації транспортування “Бука” з Донецька на місце ймовірного пуску ракети.

Леонід Харченко (“Кріт”) – громадянин України. У 2014 році він був командиром одного з розвідпідрозділів “ДНР”. Його вважають причетним до транспортування “Бука” на місце запуску.

Олег Пулатов (“Гюрза”) підполковник запасу російських Повітряно-десантних військ. Слідство вважало, що він брав участь у перевезенні “Бука” окупованою територією, охороняв його, а в момент запуску ракети був поруч з ЗРК.

Нагадаємо, сьогодні суд Гааги оголошує вирок у справі про знищення пасажирського літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

Як писало РБК-Україна, суд вже постановив, що літак був збитий ракетою ЗРК “Бук”, випущеною з території, яку контролювали підконтрольні Росії бойовики “ДНР”.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *