На узбережжі Чорного моря силами ВМС ЗСУ знищена дрейфуюча міна

На півдні до берега Чорного моря прибило дрейфуючу міну. Після її обстеження було з’ясовано, що її подальше транспортування небезпечне і вона підлягає знищенню на місці. Міна була знищена підривом.

Про це повідомляє Командування ВМС ЗСУ.

«Кожна  дрейфуюча міна  – це кожного разу різні обставини і, відповідно,  різні способи її знешкодження. В одному з таких випадків виявлену в морі міну прибило до берегової смуги, і цим самим створило суттєву небезпеку. Така ситуація взагалі є найнебезпечнішою, оскільки міна, знаходячись в смузі прибою внаслідок перекидання хвилями і деформації контактних вибухачів може здетонувати у будь-який момент, і передбачити це майже неможливо», – йдеться в повідомленні.

Командир підрозділу розмінування в цьому випадку прийняв рішення спробувати знищити вибуховий пристрій дистанційно за допомогою стрілецької зброї. Особовий склад підрозділу відпрацював по міні, були зафіксовані влучання, але небезпечна знахідка не здетонувала, хоча і була пошкоджена.

«Тому було прийняте наступне рішення – витягувати її в безпечне місце власноруч, що й було здійснено з ретельним урахуванням умов обстановки (період і висота хвиль, швидкість пересування особового складу тощо)», – зазначили в Командуванні.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *