Новий уряд Італії взявся змінювати міграційну політику: що відомо

Новий уряд Італії заборонив висадку на узбережжя країни дорослих чоловіків-мігрантів, які перетнули на човні Середземне море. На берег зійшли лише жінки і неповнолітні діти, а також люди з обмеженими фізичними можливостями, пише Тетяна Зарембо, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ВВС.

Відомо, що 35 чоловіків залишилися на борту судна Humanity 1, що ходить під німецьким прапором. Човен протягом двох тижнів запитував доступ до італійського порту, але так і не отримав його.

Благодійна організація SOS Humanity, яка перевозила цих людей, відзначила надзвичайно пригнічений настрій серед мігрантів. Представники організації вважають, що такі дії суперечать міжнародному праву. Крім того, три інші судна, на борту яких перебуває близько 900 осіб, також попросили доступ до італійського порту, але їм не дозволили навіть пришвартуватися.

“Ті, хто не “кваліфікується” як вразливі, повинні будуть покинути італійські води, і про них повинна піклуватися держава, під прапором якої ходить судно”, – прокоментував ситуацію міністр внутрішніх справ Італії Маттео П’янтедозі.

Нагадаємо, що Італія залишається одним з основних пунктів в’їзду в Європу. За даними ООН, з початку 2022 року близько 85 тисяч мігрантів прибули до країни на човнах. Проте новообрана очільник італійського уряду Джорджи Мелоні вже у першому зверненні до парламенту країни відзначила необхідність нової політики щодо мігрантів.

“Необхідно припинити “незаконний в’їзд” до країни і “торгівлю людьми”, – наголосила Мелоні, зазначивши, однак, що не має наміру ставити під сумнів право на притулок для тих, хто тікає від воєн і переслідувань.

Ситуація з нелегальною міграцією продовжує залишатися серйозною не тільки в Італії. Так, нещодавно поліція Греції врятувала групу з 92 нелегальних мігрантів, які були виявлені оголеними, а деякі ще й із травмами неподалік кордону з Туреччиною.

Нещодавно поліція графства Кент у Великобританії розслідувала напад на центр мігрантів, який здійснив невідомий чоловік. Після інциденту він скоїв самогубство.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *