Посол ЄС розповів про інтеграцію українських біженців

Глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що в Євросоюзі немає спільного розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців, оскільки невідомо, як довго триватиме війна, повідомляє РБК-Україна.

“Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи розпочинати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, яку українці отримують автоматично”, – розповів він.

За словами Маасікаса, є спільне розуміння, що війна триває, і біженці чи більшість із них не можуть повернутися.

“Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким”, – заявив посол.

Як зазначив Маасікас, головний чинник – непередбачуваність ситуації.

“Більшість людей хочуть повернутися в Україну, і я б цього хотів, тому що Україні ці люди потрібні. Багато хто вже повернувся”, – сказав він.

За словами посла ЄС, початок навчального року був визначальним моментом. Багато українських матерів все одно долучають своїх дітей до українського навчання, хай і з-за кордону.

Маасікас також зазначив, що українці дуже працьовиті.

“Скрізь, де є українські біженці (у тому числі й у моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче від свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу”, – розповів посол.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *