Скільки українців підтримують викладання російської мови у школах — опитування КМІС

Діти тримають український прапор на тлі розбитої російської військової техніки, яку привезли з України в Прагу, 11 липня 2022 (Фото:REUTERS/David W Cerny)

52% українців вважають, що у школах не потрібно вивчати мову країни-агресора Росії, а 42% підтримують збереження вивчення російської мови в певному обсязі. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології з посиланням на опитування, яке проводилося 14−22 лютого 2023 року.

КМІС зазначає, що регулярно ставив питання про вивчення російської мови в школах з українською мовою викладання. У 2019 році лише 8% українців вважали, що російську мову взагалі не потрібно вивчати (зараз їх 52%).

Скільки часу потрібно відводити вивченню російської мови в україномовних школах / Інфографіка: kiis.com.ua Вивчення російської мови в українськомовних школах по регіонах / Інфографіка: kiis.com.ua

КМІС проводив всеукраїнське опитування громадської думки Омнібус 14—22 лютого 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів телефонів. В опитуванні брали участь 1017 респондентів з усіх регіонів України, окрім АР Крим, віком 18 років і старше, — громадяни України, які на момент опитування мешкали на території України. До вибірки не увійшли мешканці територій, які були тимчасово окупованими до 24 лютого 2024 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.

Редактор: Ніна Григорська

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *