Світ “небезпечно не готовий” до наступної кризи – Червоний Хрест

КИЇВ. 30 січня. УНН. Усі країни залишаються “небезпечно непідготовленими” до наступної пандемії, попередив Червоний Хрест, заявивши, що майбутні кризи в галузі охорони здоров’я також можуть зіткнутися з можливими стихійними лихами, пов’язаними з кліматом, інформує УНН посилаючись на AFP.

Деталі

Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (IFRC) заявили, що, незважаючи на три “жорстокі” роки пандемії Covid-19, надійних систем забезпечення готовності “вкрай не вистачає”.

“Усі країни залишаються небезпечно непідготовленими до майбутніх спалахів”, – заявила МФЧХ, зробивши висновок, що зараз уряди готові не більше, ніж у 2019 році.

У повідомленні йдеться про те, що країни мають бути готові до “безлічі небезпек, а не лише до однієї”, і говориться, що суспільства стали по-справжньому стійкими лише завдяки плануванню різних типів лих, оскільки вони можуть відбуватися одночасно.

МФЧХ послалася на зростання пов’язаних з кліматом лих і хвиль спалахів хвороб у цьому столітті, одним із яких був Covid-19.

МФЧХ випустила два звіти з рекомендаціями щодо пом’якшення майбутніх трагедій у масштабах Covid-19 у третю річницю оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров’я вірусу міжнародною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

“Пандемія Covid-19 має стати тривожним сигналом для світової спільноти, щоб негайно підготуватися до наступної кризи в галузі охорони здоров’я”, – сказав генеральний секретар МФЧХ Джаган Чапагейн.

“Наступна пандемія може бути не за горами, якщо досвід Covid-19 не прискорить наших кроків до забезпечення готовності, що прискорить?”.

Додамо

До 2025 року країни мають збільшити внутрішнє фінансування охорони здоров’я на один відсоток від валового внутрішнього продукту, а глобальне фінансування охорони здоров’я – щонайменше 15 мільярдів доларів на рік, додали в Червоному Хресті.

МФЧХ заявив, що за останні три роки його мережа охопила понад 1,1 мільярда людей, щоб забезпечити їхню безпеку під час пандемії Covid.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *