У Німеччині словом року обрали фразу Шольца про війну в Україні

Товариство німецької мови, яке обирає слово року, визнало Zeitenwende словом року у німецькій мові – канцлер Німеччини Олаф Шольц використовував його у контексті війни Росії проти України. Про це йдеться на сайті товариства у п’ятницю, повідомляє Європейська правда.

Zeitenwende перекладається як “поворотний момент”. 

“Це слово, яке не є новим і означає початок християнської ери, але в більш загальному сенсі також і будь-який перехід до нової ери, активно використовувалося в другому значенні канцлером Шольцом. Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року стало “поворотним моментом в історії нашого континенту”.  У цьому ж контексті Федеральний президент Штайнмаєр говорив про “епохальний перелом”, – йдеться у поясненні товариства. 

Друге місце за версією журі зайняла фраза Krieg um Frieden – “війна за мир”.

“Також російсько-української війни стосується, здавалося б, абсурдний вислів “війна за мир”. Для московської пропаганди це – спеціальна військова операція, для багатьох, особливо в НАТО, – просто загарбницька війна. Навіть у політичних партіях з пацифістськими традиціями поширювалася думка про необхідність надання Україні збройної підтримки для захисту її державної цілісності, а згодом і досягнення тривалого миру в Східній Європі”, – пояснює товариство.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *