ВООЗ: Близько 90% населення світу мають певний імунітет до COVID-19

У світі принаймні 90% населення мають певний імунітет до коронавірусу. Але “зниження пильності” до хвороби провокує появу нового варіанту COVID, повідомляє РБК-Україна.

Про це говорить заява гендиректора ВООЗ Тедроса Аданом Гебрейєсуса.

“За оцінками ВООЗ, принаймні 90 відсотків населення світу зараз має певну форму імунітету до вірусу SARS-CoV-2 чи то через попередню інфекцію, чи через вакцинацію”, – Гебрейєсус.

Втім, за його словами, зниження пильності, “залишає двері відчиненими” для появи нового варіанту, який, “ймовірно, пошириться і витіснить варіант “Омікрон”, який зараз домінує”.

“Вразливі місця в епіднагляді, тестуванні, секвенуванні та вакцинації продовжують створювати ідеальні умови для появи тривожного нового варіанту, який потенційно може спричинити значну смертність”, – підкреслив Гебрейєсус.

Наразі ж загалом у світі зараз зафіксовано 640 мільйонів інфікованих, а 6,6 млн людей померли від коронавірусу. Однак, за даними ВООЗ, дані не є повними, і реальна кількість заражень і смертей може бути набагато більшою.

Нагадаємо, останнім часом у Китаї реєструють рекордні випадки COVID-заражень. Там нещодавно було зафіксовано 31656 інфікованих за добу, що стало новим історичним рекордом у країні.

Втім, у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що щотижнева кількість смертей від COVID-19 зменшилась на 90%, рахуючи від початку року.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *