Як підвищити авторитетність сайту DR (рейтинг домену)

Ви, напевно, читали про те, що підвищення авторитетності сайту може допомогти підняти ваш сайт у видачі Google і збільшити природний трафік. Але насправді, хоча підвищення авторитетності сайту ніколи не зашкодить, саме собою воно не повинно бути вашою головною метою.

Метою має бути те, що веде до підвищення рейтингу – якісні зворотні посилання з авторитетних сайтів.

З цього посібника ви дізнаєтеся:

  1. Що таке авторитетність сайту (рейтинг домену)
  2. Як обчислюється цей показник
  3. Як його підвищити (правильним способом)

Що таке авторитетність сайту (рейтинг домену)?

Авторитетність сайту – це показник, який можна дізнатися за допомогою інструментів пошукової оптимізації. Він показує відносний престиж зворотних посилань сайту порівняно з іншими сайтами в індексі.

Майже кожен серйозний інструмент SEO має цей показник, хоча називатися і обчислюватися він може по-різному.

В Ahrefs показник авторитетності сайту називається рейтингом домену (Domain Rating, скорочено – DR).

Як і більшість інших показників авторитетності, він оцінюється за шкалою від 0 до 100.

ПРИМІТКА. Ви можете дізнатися про авторитетність свого сайту, вставивши його адресу в наш безкоштовний визначник авторитетності сайту.

Важливо розуміти, що з оцінки рейтингу домену використовується логарифмічна шкала. Це означає, що підвищити рейтинг із 69 до 70 набагато складніше, ніж з 9 до 10.

Щоб краще зрозуміти, уявіть це як аналогію рангу у відеогрі.

Ви можете почати новачком і за кілька годин отримати значок досвідченого. Але перехід на наступний рівень може зайняти місяці, і тільки найстаріші гравці будь-коли доберуться до звання «майстра».

Крім того, логарифмічна шкала означає, що сайт з DR 20 приблизно вдвічі «авторитетніший», ніж сайт з DR 10.

Як обчислюється рейтинг домену?

Перед тим, як братися за підвищення авторитетності свого сайту, не завадить розібратися в тому, як обчислюється рейтинг домену.

Тому давайте розглянемо три основні показники, що на нього впливають.

Кількість сайтів, що посилаються на ваш сайт
Рейтинг доменів, що посилаються
Число сайтів, на яке посилається кожен домен-донор

1. Кількість сайтів, що посилаються на ваш сайт

Ми в Ahrefs користуємося терміном «домени-донори». Це кількість інших сайтів, які містять посилання на вашу сторінку чи сайт.

Ви можете дізнатися це число для будь-якого сайту в Site Explorer.

Деякі вважають, що чим вище це число, тим вищий рейтинг домену. Але все не так просто, оскільки при розрахунку DR в облік беруться лише follow-посилання. Посилання з атрибутами UGC, sponsored і nofollow не покращать DR.

Багато посилань з одного сайту також не покращить рейтинг, оскільки в рахунок йдуть домени-донори, а не зворотні посилання.

2. Рейтинг доменів, що посилаються

Будь-хто може отримати тисячі посилань з безлічі третьосортних сайтів. Ось чому при розрахунку DR ми також беремо до уваги показник DR сайтів, на яких розміщено посилання.

Іншими словами, зворотні посилання з сайтів із високим DR підвищують рейтинг вашого домену сильніше, ніж посилання із сайтів із низьким DR.

Це цікавий момент. Він означає, що зі зростанням рейтингу сайту-донора підвищується ваш рейтинг.

Наприклад, якщо зараз ви отримуєте посилання з сайту з DR 15, і власник цього сайту старанно працює над лінкбілдингом і підвищенням авторитету, то через те саме посилання може вести з сайту з DR 40. Таким чином ваш рейтинг домену може збільшуватися з часом, навіть якщо ви отримали лише одне це посилання.

Висновок полягає в тому, що отримання посилань із сайтів, які демонструють потенціал, окупається, навіть якщо їхній поточний рейтинг досить низький.

Як оцінити цей “потенціал”?

По-перше, подивіться контент на сайті, що цікавить. Якщо сайт публікує якісні матеріали, то цілком ймовірно, що згодом він природно привабить якісні посилання.

По-друге, перевірте динаміку зростання посилань у Site Explorer від Ahrefs. Якщо графік числа доменів-донорів плавно і стабільно зростає, швидше за все, так продовжиться і надалі, і рейтинг домену з часом підвищуватиметься.

Рейтинг доменів, що посилаються

3. Число сайтів, на яке посилається кожен домен-донор

Припустимо, ви отримуєте два follow-посилання: одну із сайту газети The Guardian і одну із сайту — бази даних про кіно IMDB. Ці сайти мають однакові рейтинги DR — яке ж посилання сильніше вплине на ваш рейтинг домену?

Відповідь: це залежить від кількості сайтів, на які з сайту-донора веде принаймні одне follow-посилання. Чим більше унікальних сайтів, на які наш сайт посилається, тим менша «вага DR» передає кожне посилання.

Тому давайте подивимося звіт Linked Domains (Зв’язані домени) для кожного з цих двох сайтів, відфільтрувавши лише follow-посилання.

Схоже, що The Guardian посилається на більш ніж у 50 разів більше сайтів, ніж IMDB (272218 проти 5256). Це означає, що посилання з IMDB сильніше підвищить ваш рейтинг домену, ніж аналогічне посилання The Guardian.

Давайте подивимося, наскільки велика різниця.

Цей сайт має лише один домен-донор, і це IMDB. Його DR дорівнює 34.

Цей сайт також має один домен-донор, але в його випадку це The Guardian. Його DR складає 1,5.

Потрібно мати на увазі, що все сказане не робить посилання з IMDB більш авторитетними, ніж посилання з The Guardian. Є безліч інших факторів, які роблять зворотне посилання хорошим.

Як підвищити свій рейтинг домену

Залучайте на свій сайт більше follow-посилань, і рейтинг вашого домену зростатиме. От і все. Тільки майте на увазі, що сайт, з якого веде посилання, сам має низький рейтинг або посилається на безліч сайтів, приріст рейтингу домену від неї буде зневажливо малим.

Також важливо розуміти, що збільшення посилань на випадкові сторінки не завжди допоможе вам підвищити свої позиції у видачі або природний трафік. А оскільки ваша кінцева мета, напевно, саме в цьому, вам слід зосередитися на нарощуванні посилань саме на ті сторінки, позиції яких у Google ви хочете підвищити. Це сильніше вплине на природний трафік та позиції у видачі, ніж просте «підвищення DR».

Ми стверджуємо це виходячи з власних досліджень. Кількість доменів-донорів сторінки набагато тісніше корелює з природним трафіком, ніж рейтинг домену.

Як підвищити свій рейтинг домену

Звичайно, буває нелегко залучити посилання на сторінку, яку ви бажаєте вивести в топ видачі Google.

Наприклад, друкарні може бути складно спонукати людей посилатися на сторінку, де продаються візитки, тому що для цього мало стимулів. Так що, якщо ви утруднені…

Ось як підвищити авторитетність сайту, щоб це було «осмислено»:

  1. Створіть контент, який іншим захочеться посилатися
  2. Намагайтеся отримати посилання з релевантних та авторитетних сайтів
  3. Використовуйте внутрішні посилання, щоб підвищити авторитетність важливих сторінок

1. Створіть контент, який іншим захочеться посилатися
Тобто, контент, що має такі властивості:

Некомерційний

Люди схильні давати посилання на сторінки, які призначені не тільки для заробляння вами грошей. Саме тому так складно отримати посилання на сторінки товарів та партнерські огляди.

Корисний

Є два способи створити щось корисне.

Перший – створити щось, що можна використати практично. Посібники у блогах, калькулятори, безкоштовні інструменти тощо. Хороший приклад – наш безкоштовний інструмент аудиту зворотних посилань. Він залучив зворотні посилання від більш ніж 1850 доменів-донорів.

Другий спосіб – створити щось, що можна цитувати. Статистика, дослідження та унікальні ідеї, на які блогери та журналісти посилатимуться для підтвердження своїх слів.

Приклад — наше дослідження, яке показує, скільки часу потрібно, щоб потрапити в топ видачі Google, яке залучило посилання від більш ніж 880 доменів-донорів.

Приваблює посилання

Встановіть SEO Toolbar від Ahrefs, вбийте у пошук Google тему вашого контенту, а потім подивіться на кількість доменів-донорів до перших сторінок у видачі.

Приваблює посилання

Якщо число пристойне, це свідчить у тому, що тема приносить посилання. Чому? Тому що існуючим сторінкам на цю тему вже вдалося залучити посилання.

Єдине зауваження — уникайте тих, хто втратив актуальність.

Наприклад, погляньте на топ результатів пошуку на запит «якого кольору сукню» («the dress illusion»):

На ці сторінки посилається безліч сайтів, але тільки тому, що цю тему активно цитували кілька місяців у 2015 році, коли та фотографія набула вірусної популярності. Якщо ви опублікуєте контент на цю тему зараз, залучити посилання буде дуже складно.

2. Намагайтеся отримати посилання з релевантних та авторитетних сайтів

Створення контенту, на який люди захочуть давати посилання, — це лише половина справи, бо ніхто не зможе послатись на контент, про існування якого не знає.

Ось чому вам потрібно зв’язатися з потрібними людьми та розповісти про свій контент.

Зараз є безліч способів знайти відповідних людей, тому для початку розгляньте три групи:

  1. Люди, згадані у вашій статті
  2. Люди, які писали статті на близькі теми
  3. Люди, які посилалися на статті на близькі теми

Про те, як знайти та зв’язатися з потрібними людьми, розказано у нашому посібнику з налагодження зв’язків із блогерами.

3. Використовуйте внутрішні посилання, щоб підвищити авторитетність важливих сторінок

Продовжуйте виконувати описаний вище процес, щоб безперервно підвищувати авторитетність свого сайту та покращувати його пошукову оптимізацію. Потім ви можете використовувати метод посередника, щоб направити частину заробленої авторитетності на сторінки, які ви хочете вивести в топ видачі.

Насамкінець

Підвищення авторитетності сайту не має бути вашою головною метою. Краще зосередьтеся на нарощуванні якісних посилань з релевантних та авторитетних сайтів на сторінки, які ви хочете вивести у топ видачі. У ході цього процесу ваш рейтинг домену підвищуватиметься природним шляхом.

При цьому не забувайте, що посилання це не єдиний фактор ранжирування в Google.

Share

Рекомендуємо почитати: