Жовтнева інфляція у Франції найвища з 1985 року

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Споживчі ціни у Франції зросли у жовтні найшвидшими темпами з 1985 року на тлі зростання цін на енергоносії, продукти харчування та промислові товари. Про це УНН пише посилаючись на AFP.

Деталі

Зростання цін у річному обчисленні цього місяця склало 6,2 відсотка, повідомило статистичне управління Insee на основі попередніх даних, що свідчить про нове зростання інфляції після її уповільнення у серпні та вересні.

Особливо подорожчали продукти харчування майже на 12 відсотків, що вдарило по найменш забезпечених домогосподарствах, які витрачають більшу частину свого місячного бюджету в супермаркетах.

Тим часом ціни на енергоносії зросли майже на 20 відсотків, незважаючи на втручання уряду, спрямоване на обмеження рахунків для споживачів, що втримало загальну інфляцію нижче за рівень, що спостерігається в країнах-сусідах ЄС.

Додамо

Європейський центральний банк, який базується у Франкфурті, у четвер оголосив про нове різке підвищення процентної ставки на 0,75%, прагнучи взяти під контроль зростання цін у єврозоні, до якої входять 19 країн.

“У майбутньому у нас буде подальше підвищення ставок”, – заявила голова центрального банку Крістін Лагард.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *