У Запорізькій області росіяни тренуються переміщуватись газовими трубами — Сили оборони півдня

Українські військові ведуть вогонь по окупантах з самохідної гаубиці M109 у Запорізькій області, 18 березня 2026 року (Фото: Andriy Andriyenko/Press Service of the 65th Separate Mechanized Brigade/Handout via REUTERS)

Російський 299-й повітряно-десантний полк тренується на одному з полігонів у тимчасово окупованій Запорізькій області, відпрацьовуючи практичні навички переміщення через газову трубу.

Про це у суботу, 21 березня, повідомив агентству Інтерфакс-Україна речник Сил оборони півдня Владислав Волошин.

«Тобто на цьому полігоні був споруджений макет ділянки газової труби із різними елементами. І зараз 299-й повітряно-десантний полк буде залучений в штурмових діях на Оріхівському напрямку. Дійсно, на цій території є декілька газогонів», — зазначив він.

За словами представника Сил оборони, російські військові відпрацьовують переміщення піхоти, а також використання електричних самокатів для руху газовою трубою.

У Силах оборони не виключають, що росіяни можуть спробувати повторити дії, подібні до проникнення в Куп’янськ Харківської області та Авдіївку Донецької області, де вони рухалися через відключені газогонні мережі.

15 березня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначав, що росіяни наразі розглядають Запорізький напрямок як основний і зосереджують там значну кількість сил і засобів. За словами головкома ЗСУ, інтенсивність наступальних дій у районі Гуляйполя значно вища, порівняно з іншими напрямками.

11 березня співзасновник DeepState Роман Погорілий в інтерв’ю Radio NV заявив, що Гуляйполе практично перебуває під окупацією й ініціатива там не на боці Сил оборони.

Редактор: Роксолана Остапчук

Share

Рекомендуємо почитати: