Росіяни намагалися видати за Леопарди минулорічні відео знищення сільгосптехніки — Березовець
Кадри з відео, де нібито видно, як розстрілюють танки Leopard 2 (Фото:UAWeapons/Twitter)
Політтехнолог та офіцер ЗСУ з бригади імені Івана Богуна Тарас Березовець в інтерв’ю Radio NV заявив, що російські пропагандисти намагалися видати за танки Leopard минулорічні відео знищення сільськогосподарської техніки.
«Росіяни почали вкидати абсолютно фейкову інформацію, зокрема минулорічні відео знищення сільгосптехніки, яку вони підірвали, видавали за Леопарди», — сказав Березовець в ефірі Radio NV.
6 червня міністерство оборони країни-агресора Росії заявило про нібито знищення німецьких танків Leopard 2, які, за даними OSINT-аналітиків, виявились звичайною сільськогосподарською технікою.
Окупанти опублікували відео розстрілу рухомої цілі з вертольоту Ка-52, стверджуючи, що це танк Leopard 2.
На кадрах, опублікованих росіянами, добре видно великі колеса зі світлими дисками. Імовірно, це комбайн марки John Deere. OSINT-спільнота впевнена, що росіяни знищили зовсім не танки.
Пізніше з’явилося відео, на якому видно, як нібито ЗСУ втратили Leopard 2 та БМП Bradley. Військовий кореспондент Андрій Цаплієнко зауважив, що на відео їхні люки відкриті, а значить вони підірвалися на мінах і екіпажі евакуювалися.
Представник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер 12 червня заявив, що Німеччина не має інформації про знищення танків Leopard в Україні.
Станом на 12 червня ЗСУ ведуть контрнаступальні дії та контратаки щонайменше на трьох напрямках: це фланги Бахмутської ділянки фронту, захід Запорізької області та захід Донеччини на межі із Запоріжжям.
Найбільше повідомлень надходить про просування українських військових південніше населеного пункту Велика Новосілка — це селище міського типу у Волноваському районі на заході Донецької області, неподалік від адміністративної межі із Запорізькою.
Редактор: Анастасія Одінцова