На Тернопільщині завершили ексгумацію жертв Волинської трагедії: дослідники знайшли останки 42 людей
У Тернопільській області завершили ексгумаційні роботи (Фото: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
У селі Пужники в Тернопільській області завершили ексгумацію тіл поляків, які загинули в 1945 році. Про це повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос в етері Суспільного в середу, 7 травня.
Наджос зазначив, що під час ексгумаційних робіт було знайдено та вилучено останки 42 людей. ДНК-тести робитимуться на території Польщі.
«Польська сторона до початку робіт поінформувала нас про те, що були взяті ДНК-тести від родичів, людей, які колись проживали на території села Пужники, щоб можна було ідентифікувати теоретично тих, хто загинув, з тими, хто живе на території Польщі», — сказав Наджос.
У Міністерстві культури та національної спадщини Польщі зазначили, що після лабораторних аналізів буде встановлена остаточна кількість жертв, їхня стать та вік. Наразі дослідники очищають знайдені останки, проводять антропологічні та медичні аналізи та виконують 3D-сканування.
1 жовтня міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна готова обговорити з польськими колегами спірні питання спільної історії.
27 листопада міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський та Андрій Сибіга під час зустрічі у Варшаві ухвалили спільну заяву з питання ексгумації жертв Волинської трагедії. У заяві Україна підтвердила відсутність перешкод для проведення пошуково-ексгумаційних робіт на своїй території.