Переказали 43 млн грн з держбюджету України до РФ. СБУ викрила менеджерів російського олігарха Григоришина
Служба безпеки України викрила керівництво Запорізького заводу електрообладнання, яким до листопада 2022 року володів російський олігарх Костянтин Григоришин, у завданні спричинення масштабних збитків бюджету України.
Протягом 2018-2021 років топ-менеджмент заводу, за даними слідства, організовував схему прихованого виведення бюджетних коштів у вигляді ухилення від сплати земельного податку. Ця схема завдала державі збитків на понад 43 млн грн, які організатори поетапно перевели на рахунки холдингових компаній Григоришина на території Росії.
Фігуранти оформлювали транзакції під виглядом “погашення фінансових зобов’язань” заводу перед компаніями російського олігарха для маскування незаконних операцій.
З метою реалізації схеми керівництво підприємства занижувало коефіцієнти для сплати земельного податку та вносило недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації.
Після виявлення схеми, СБУ ініціювала проведення судово-економічних експертиз, які підтвердили факти незаконної діяльності фігурантів.
Директору та головному бухгалтеру підприємства було пред’явлено підозру за статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податку, вчинене службовою особою підприємства в особливо великому розмірі за попередньою змовою групою осіб); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. З 2022 року підприємство перейшло у держвласність як стратегічний об’єкт промисловості України за рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку під час воєнного стану.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут
Редактор: Юлія Завадська