Росія втратила 1000 окупантів, 33 артсистеми та понад 550 БпЛА за добу — Генштаб ЗСУ
ЗСУ ліквідували 1000 військових, чотири танки та одну РСЗВ ворога (Фото: REUTERS/Gleb Garanich)
За минулу добу армія країни-агресора РФ втратила приблизно 1000 військових. З 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2025 року загальні втрати окупантів орієнтовно склали 1 207 910 осіб.
Про це повідомив Генштаб ЗСУ.
Загалом російська армія втратила:
- танків — 11 481 (+4);
- бойових броньованих машин — 23 845 (+4);
- артилерійських систем — 35 642 (+33);
- РСЗВ — 1586 (+1);
- засобів ППО — 1266;
- літаків — 434;
- гелікоптерів — 347;
- БпЛА оперативно-тактичного рівня — 97 684 (+552);
- крилатих ракет — 4136;
- кораблів / катерів — 28;
- підводних човнів — 2;
- автомобільної техніки та автоцистерн — 72 247 (+127);
- спеціальної техніки — 4035 (+1).
У Генштабі ЗСУ зазначили, що через регулярне надходження уточнених розвідувальних даних було переглянуто окремі показники загальних втрат окупантів, зокрема щодо артилерійських систем, РСЗВ, засобів ППО, БпЛА оперативно-тактичного рівня, а також автомобільної й спеціальної техніки.
«Загальна цифра скоригована, а втрати за добу подаються у звичайному режимі», — додали там.
5 грудня видання Медиазона і російська служба BBC спільно з волонтерами, які працюють із відкритими даними, повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинуло щонайменше 153 171 російський військовий.
16 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія щомісяця втрачає майже 30 тисяч солдатів убитими у війні, яку Москва розгорнула проти України.
Редактор: Софія Хушвахтова