Сил більше, ніж було під Бахмутом. Росіяни і надалі просуватимуться під Авдіївкою — оглядач Інформаційного спротиву
Наслідки обстрілів російських окупантів в центрі Авдіївки, 8 листопада 2023 року (Фото:Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko via REUTERS)
Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко в інтерв’ю Radio NV заявив, що росіяни і надалі просуватимуться під Авдіївкої, оскільки концентрація їхніх сил там навіть більша, ніж була під Бахмутом.
«Їм треба оточити та захопити Авдіївку. Це бойова задача, не важливо, якою ціною. Цю бойову задачу треба виконати до Нового року, крапка. Якщо вони її не виконають, то це вже буде справа принципу — виконати цю бойову задачу до так званих виборів у Росії. І тут ось який момент: якщо до Нового року не зможуть оточити та захопити, то після Нового року, щоби це гарантовано зробити під вибори, вони ще більше сконцентрують там ресурсу», — заявив Коваленко в ефірі Radio NV.
https://www.youtube.com/watch?v=QlrGeLv6mpM
За словами оглядача Інформаційного спротиву, зараз під Авдіївкою більше 40 тисяч окупантів.
«Якщо порівнювати з Бахмутом, це більше, ніж по деяких фазах [боїв навколо] Бахмута. Але Бахмут — більше за площею місто, ніж Авдіївка. І там фронт був більший майже вдвічі. Отже, концентрація [російських] сил і засобів у 2−2,5 рази більша на кілометр фронту, ніж було біля Бахмута. І безумовно, вони продовжуватимуть наступ — тиснутимуть із півночі та півдня», — сказав він.
Коваленко зазначив, що окупанти вже увійшли у південну промзону Авдіївки.
«Це не є якимось вирішальним у тому сенсі, що вона була вже повністю знищена. Її руйнували, особливо з 2022 року, 24/7, цілодобово. Панівні висоти переважно ми контролюємо в західному секторі від Авдіївки, вони там знаходяться під обстрілом. До того ж, їм потрібно буде ще з цієї промки вийти, а їм там не дають вийти, ми продовжуємо їх там блокувати. А навіть якщо вийдуть, їм треба буде пройти до приватного сектору — також через наші рубежі, де є наші позиції», — пояснив він.
Однак оглядач Інформаційного спротиву заявив, що, хоча росіянам дуже складно просуватись в Авдіївці та навколо міста, вони мають перевагу в кількості і «можуть собі дозволити просуватися потроху і надалі».
Читайте також:
Іван Яковина Новий план Кремля. Чому Путін перестав говорити про війну
29 листопада спікер Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун повідомив, що російські окупанти на Авдіївському напрямку активізували штурмові дії, а також після певного «затишшя» через негоду значно посилили артилерійські обстріли та удари із застосуванням авіації.
Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий розповів Radio NV, що факт боїв в авдіївській промзоні є новим — вона була останною ділянкою старої лінії зіткнення 2014 року, яку росіянам не вдалося подолати, тоді як на інших ділянках стару лінію оборони було прорвано в перші тижні повномасштабного вторгнення.
Успіхи окупантів в Авдіївці Дикий пояснює нестачею у Сил оборони України особового складу для захисту міста.
Редактор: Анастасія Одінцова