Ситуація в Херсонській області: рівень води знизився майже до трьох метрів, загалом евакуювали понад 2700 осіб

Рівень води в Херсонській області продовжує знижуватися (Фото:Oleksandr Klymenko/Reuters)

Станом на ранок понеділка, 12 червня, рівень води в Херсонській області після підриву Каховської ГЕС знизився до 3,29 метра.

Як повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, це на 64 см менше, ніж напередодні ввечері.

За його словами, вода продовжує йти.

Підтопленими залишаються 46 населених пунктів регіону — 32 на правому березі Дніпра і 14 — на лівому. На звільненій території затоплено 3801 будинок.

Прокудін додав, що попри шквальний вогонь російських окупантів, на правобережжі триває рятувальна операція. За шість діб із водяної пастки вдалося витягнути 2743 людини, з них — 228 дітей та 77 маломобільних осіб. Із Херсона евакуювали 2318 жителів.

«На лівому березі ситуація залишається критичною, евакуацію росіяни блокують і самі не проводять, до того ж заважають нам рятувати наших людей, відкриваючи вогонь у спину літнім і маломобільним жителям області, як це було вчора. Проте рятувальна операція нашими силами триває, і на лівому березі. Звідти вже витягли 112 осіб», — резюмував очільник ОВА.

Інфографіка: NV

Українським військовим і волонтерам також вдається проводити евакуацію на лівобережжі. Росіяни атакують човни з цивільними.

Читайте також: Віталій Портников Віталій Портников Головна мета підриву Каховської ГЕС. Чого хоче Путін

Зеленський назвав російський теракт на Каховській ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років.

У Головному управлінні розвідки заявили, що підрив росіянами Каховської ГЕС збільшує загрозу ядерної катастрофи.

Заступник генсекретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС приблизно 700 тисяч людей в Україні ризикують не мати питної води.

Редактор: Тетяна Габедава

Share

Рекомендуємо почитати: