У Чернігівській області браконьєри вбили лося, занесеного до Червоної книги

На Чернігівщині браконьєри вбили лося (Фото: via Pixabay)

У Чернігівській області зафіксували випадок браконьєрства. Невідомі особи незаконно вбили самця лося європейського, який занесений до Червоної книги України.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

Інцидент трапився 16 травня на території Чернігівського району. Про можливе браконьєрське полювання інспекторам повідомила єгерська служба одного з мисливських господарств Городнянської територіальної громади.

Діставши інформацію, державні інспектори виїхали на місце події, де підтвердили факт незаконного вбивства лося.

На місце викликали слідчо-оперативну групу поліції. Правоохоронці вже проводять слідчі дії щодо встановлення всіх осіб, причетних до браконьєрства.

У Державній екологічній інспекції наголосили, що лось європейський занесений до Червоної книги України та перебуває під особливою охороною держави.

Там також нагадали, що полювання на тварин, занесених до Червоної книги, заборонене і тягне за собою кримінальну відповідальність.

«Особливе обурення викликає той факт, що в умовах воєнного стану у прикордонній Чернігівській області є особи, які заради легкої наживи свідомо знищують рідкісних диких тварин. Подібні дії не лише порушують закон, а й завдають непоправної шкоди природному середовищу та ставлять під загрозу збереження унікальної української фауни», — йдеться у повідомленні.

В екоінспекції окремо наголосили, що рішення про відкриття сезону полювання у Чернігівській області у 2026 році не ухвалювалося. У зв’язку з цим будь-яке полювання на території області нині вважається незаконним.

Редактор: Євгеній Василенко

Share

Рекомендуємо почитати: