Наслідки підриву Каховської ГЕС: загинуло десятеро людей у двох областях, понад 40 вважаються зниклими безвісти — МВС
На третю добу після підриву окупантами Каховської ГЕС фіксували підняття рівня води в населених пунктах до шести метрів (Фото:Ivan Antypenko/Reuters)
Унаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС і підтоплення населених пунктів на правобережжі Херсонської області та в Миколаївській області загинуло десятеро людей, ситуація на лівому березі відстежується.
Про це повідомив глава МВС Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону.
За його словами, 42 людини вважаються зниклими безвісти, зокрема семеро дітей.
«Можу повідомити ті цифри, які ми достовірно знаємо: вісім наших громадян загинуло на території Херсонської області, двоє – на території Миколаївської області. 42 людини вважаються зниклими безвісти, з них семеро дітей», — зазначив міністр внутрішніх справ.
Клименко додав, що надходять дані про загиблих і на лівобережжі Херсонської області, окупованого військами РФ. Точних цифр поки що не називають.
Інфографіка: NV
Українським військовим і волонтерам також вдається проводити евакуацію на лівобережжі. Росіяни атакують човни з цивільними.
Зеленський назвав російський теракт на Каховській ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років.
У Головному управлінні розвідки заявили, що підрив росіянами Каховської ГЕС збільшує загрозу ядерної катастрофи.
Заступник генсекретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС приблизно 700 тисяч осіб в Україні ризикують не мати питної води.
Останні кілька днів вода в підтоплених населених пунктах починає знижуватися, зараз її рівень трохи більше трьох метрів.
Сили оборони України намагаються евакуювати людей з окупованого лівого берега Дніпра.
Редактор: Тетяна Габедава