Суд відхилив позов УПЦ МП щодо храмів Києво-Печерської лаври

Дзвіниця та Успенський собор Києво-Печерської лаври (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko)

Господарський суд Києва у вівторок, 13 червня, не задовольнив позов УПЦ (МП) щодо користування майном заповідника Києво-Печерська лавра. Про це повідомив у себе в Telegram міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко.

«Маємо першу, і вірю, що не останню, перемогу в суді у справі повернення майна Києво-Печерської лаври державі», — написав він.

Слухання в суді стосувалося позову УПЦ до заповідника Києво-Печерська лавра «про усунення перешкод у користуванні майном — доступі та проведенні богослужінь». Суд розглянув матеріали справи і не задовольнив вимоги церкви.

Позов було зареєстровано 5 січня після того, як в УПЦ (МП) закінчився термін оренди Успенського собору і Трапезної церкви на території Лаври. У церкві стверджували, що керівництво заповідника розірвало договір оренди «незаконно».

З 29 березня УПЦ (МП) мала звільнити всі приміщення, якими користується в Києво-Печерській лаврі. Державний заповідник розірвав договір про оренду цією церквою Нижньої Лаври, укладений у липні 2013 року. Однак 30 березня священники УПЦ МП продовжили проводити в Лаврі богослужіння.

Державна аудиторська служба України після перевірки виявила незаконну передачу в користування пам’яток культурної спадщини та 36 незаконних будівель на території Лаври.

1 квітня СБУ повідомила про підозру колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври Павлу за двома статтями: розпалювання релігійної ворожнечі та виправдання і заперечення збройної агресії РФ проти України. Його відправили під цілодобовий домашній арешт.

Редактор: Ніна Григорська

Share

Рекомендуємо почитати: