Армія РФ збільшила активність на Куп’янському напрямку — Генштаб

Український військовий готується вести вогонь із самохідної гаубиці 2С1 Гвоздика на позиції в Донецькій області, 21 травня 2024 року (Фото:REUTERS / Oleksandr Ratushniak)

У Генштабі ЗСУ повідомили, що на Куп’янському напрямку впродовж неділі, 26 травня, майже вдвічі зросла активність ворога. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу.

Як йдеться у повідомленні, кількість бойових зіткнень від початку доби на фронтах російсько-української війни зросла до 83.

Зокрема, на Куп’янському напрямку ворог намагався штурмувати в районах Новоєгорівки, Петропавлівки, Берестового та Греківки. Також російські окупанти продовжували завдавати авіаударів — два з них відбулося на територіях поблизу Богуславки і Шийківки.

10 травня російські окупанти спробували прорвати оборону України під Вовчанськом Харківської області. Про це заявили в Міноборони України. Там зазначили, що українські захисники відбили атаки ворога.

Президент України Володимир Зеленський тоді ж заявив, що російські війська почали нову хвилю контрнаступальних дій на цьому напрямку.

Моніторингові ресурси повідомляли про окупацію кількох сіл на півночі Харківської області.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський назвав ситуацію в Харківській області «загостреною». 17 травня він повідомив, що російські війська розширили зону активних бойових дій на 70 км.

21 травня в ОСУВ Хортиця заявили, що Силам оборони України вдалося стабілізувати ситуацію у місті Вовчанськ Харківської області. За даними Інституту вивчення війни станом на 23 травня, Україна відвоювала деякі території у Вовчанську.

Редактор: Христина Піцуряк

Share

Рекомендуємо почитати: