Окупанти щодня підривають малі дамби, щоб завадити контрнаступу ЗСУ — Міноборони

Каховська ГЕС після підриву російськими окупантами (Фото:Alexey Konovalov/TASS/Handout via REUTERS)

Російські окупанти замінували та щодня підривають малі гідротехнічні споруди на територіях, де контратакують ЗСУ. Велика їх кількість замінована у Запорізькій та Херсонській областях.

Про це заявив представник управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони майор Владислав Дудар, повідомляє Military Media Center.

«Вони зараз щодня підривають у різних населених пунктах малі гідротехнічні споруди», — наголосив Дудар під час круглого столу, де обговорювалася тема відновлення ґрунтів після підриву Каховської ГЕС.

Він зауважив, що наразі наслідки цих дій ще не є масштабними, але через кожен такий випадок страждають сільськогосподарські землі одного-двох селищ.

Підрив Каховської ГЕС — що відомо

Інфографіка: NV

У ніч на 6 червня війська РФ підірвали Каховську ГЕС, яку контролювали понад рік. Міста і села нижче по Дніпру затопило повністю або частково.

Читайте також: Джон Гербст Джон Гербст Після підриву Каховської ГЕС. Що може вирішитися за чотири тижні для України

Президент Володимир Зеленський на терміновому засіданні РНБО доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити питною водою всі міста і села, які отримували воду з Каховського водосховища.

Зеленський назвав російський теракт на Каховській ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років.

У Головному управлінні розвідки заявили, що підрив росіянами Каховської ГЕС збільшує загрозу ядерної катастрофи.

Офіс генпрокурора почав розслідування за статтею екоцид, Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду.

Редактор: Єва Сластнова

Share

Рекомендуємо почитати: