Російські окупанти обезголовили тіла двох українських військових на Гуляйпільському напрямку — Генштаб

Генштаб ЗСУ зафіксував черговий воєнний злочин РФ (Фото: Чернівецький обласний ТЦК та СП via Facebook)

Російські окупанти на Гуляйпільському напрямку обезголовили тіла двох загиблих військовослужбовців 225 окремого штурмового полку, повідомив Генштаб ЗСУ в середу, 13 травня.

МАТЕРІАЛ МІСТИТЬ ПОДРОБИЦІ, ЯКІ МОЖУТЬ ШОКУВАТИ

За даними Генштабу, це сталося 12 травня. Військовослужбовці 225 окремого штурмового полку потрапили в засідку інфільтрованої групи противника. Під час бою двоє українських захисників загинули.

Перехоплення української розвідки показало, що командир підрозділу ЗС РФ віддав прямий наказ вчинити наругу над тілами загиблих. На записі чутно, як ворожий командир наказує обезголовити тіла «для підтвердження» і покласти на видному місці край поля, а його підлеглий висловлює готовність виконати наказ.

«Вчиняючи наругу над тілами полеглих військових, окупанти вкотре продемонстрували свою садистську сутність та надмірну показову жорстокість. Це грубе свідоме порушення правил та звичаїв війни — воєнний злочин, який не має терміну давності», — наголосили в Генштабі.

Генштаб додав, що Україна попередньо встановила підрозділ, військовослужбовці якого причетні до звірств. Попередньо відомо, що злочинний наказ віддав російський командир, який раніше вже наказував знущатися з українських військовополонених.

У Генштабі пообіцяли, що винні в цьому звірстві отримають покарання.

Офіс генпрокурора розпочав досудове розслідування за фактом російського воєнного злочину.

Share

Рекомендуємо почитати: