«Щирі емоції красномовніші за слова». Звільнені 26 червня з російського полону не їли яблук з 2022 року — відео
Відразу після повернення додому з полону РФ українських воїнів пригостили фруктами та солодощами (Фото: Сергій Окунєв/NV)
Звільнені з полону 26 червня українські військові не їли яблук з початку 2022 року — після того, як потрапили в російський полон. Відразу після повернення додому їх пригостили фруктами та солодощами.
Про це повідомляє кореспондент NV.
«Напевно, у 22-му році, в січні. Більше чотирьох років», — сказав український воїн у відповідь на запитання, коли він востаннє до сьогоднішнього дня їв блоки.
Потім інший український захисник згадав, що їв яблука в середині лютого 2022 року — за лічені тижні до початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну.
«У перших числах лютого 22-го (їв яблука — ред.). (Потім — ред.) У Маріуполі потрапив у полон. Дякую вам усім», — сказав він.
26 червня Україна та країна-агресор Росія провели новий етап обміну полоненими. У рамках обміну до України повернулися 160 військовослужбовців, які перебували в полоні з 2022 року, повідомив президент Володимир Зеленський.
Серед звільнених з полону військовослужбовці ЗСУ, Держспецслужби транспорту, Нацгвардії та Держприкордонної служби, які захищали Україну в Маріуполі та на заводі «Азовсталь», на Донецькому, Луганському, Київському, Харківському, Запорізькому, Чернігівському та Сумському напрямках.
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що серед звільнених — бійці «Азова», зокрема офіцерський склад. Загалом у ході обміну вдалося повернути 58 офіцерів.
«Особливість цього повернення полягає в тому, що практично 99% звільнених потрапили в полон у 2022 році. Вони пробули в найскладніших умовах утримання понад 4 роки!» — додав Лубінець.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що 115 звільнених з полону захищали Маріуполь.
Редактор: Дмитро Відоменко