Встановили вибухівку: СБУ заявила про запобігання теракту в центрі Києва
У Шевченківському районі Києва знайшли вибуховий пристрій біля генератора одного з інститутів (Фото: СБУ)
Служба безпеки та Національна поліція України запобігли теракту в Шевченківському районі Києва, де двоє агентів російської ФСБ намагалися підірвати генератор біля адмінкорпусу одного з вищих навчальних закладів, сказано у повідомленні СБУ у понеділок, 22 червня.
Як з’ясувало слідство, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, що мав спричинити загоряння та вибух біля будівлі у центрі столиці. За даними Нацполіції, йдеться про один з інститутів.
Підрив обладнання планували здійснити дистанційно, пожежа мала поширитися на адміністративну будівлю навчального закладу. СБУ повідомляє, що навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для росіян.
Встановлено, що після мінування будівлі чоловіки сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували втекти до Білорусі, нелегально перетнувши кордон через річку за допомогою надувного човна. Країна-агресор Росія обіцяла агентам «евакуацію» та працевлаштування до ФСБ.
Правоохоронці затримали чоловіків на кордоні з Республікою Білорусь. У них вилучили смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону.
Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради.
Наразі зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Редактор: Юлія Рябовіл