«Зробимо висновки». Росіяни переміщують системи ППО з регіонів до Москви та Керченського мосту — Зеленський

Президент Володимир Зеленський і керівник ГУР Олег Іващенко (Фото: Zelenskiy Official / Telegram)

Президент Володимир Зеленський заявив, що у відповідь на українські удари росіяни переміщують системи ППО з регіонів у Москву та до Керченського мосту.

Про це він повідомив за підсумками доповіді керівника ГУР Олега Іващенка.

«Розвідка здобула внутрішні російські документи з реальною оцінкою наслідків українських далекобійних санкцій. Зафіксовані й заходи реагування російського керівництва на ситуацію, що склалася. Одним із таких заходів є переміщення систем ППО з російських регіонів у Москву та до Керченського мосту», — сказав глава держави.

Зеленський зазначив, що фактично саме ці два периметри росіяни отримали команди захищати за рахунок послаблення інших напрямків на своїй території та на тимчасово окупованих територіях України.

Він каже, що будуть зроблені висновки.

Федоров також уточнив, що завдяки технологічним рішенням та новим типам безпілотників українським військам протягом останніх місяців вдалося в чотири рази збільшити обсяги ураження російських польових складів боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів, скупчень військової техніки, командних пунктів та ключових шляхів постачання на оперативній глибині.

18 червня Москва зазнала масованої атаки сотень безпілотників, лунали вибухи, у мережі публікували кадри масштабних пожеж. Згодом Сили оборони України підтвердили повторне ураження найбільшого в Москві НПЗ, розташованого в районі Капотня — за 15 км від Кремля. На заводі спалахнули пожежі щонайменше в п’яти місцях, Москву огорнув чорний дим. Російські ЗМІ писали, що це була найбільша атака на російську столицю з початку війни.

За даними Генштабу, на НПЗ було пошкоджено комплексну установку з переробки нафти, три резервуари РВС-10000 та один резервуар РВС-30000.

Share

Рекомендуємо почитати: