Через підрив Каховської ГЕС кожен житель Кривого Рогу має скоротити споживання води на 40% – Вілкул
Проблеми з водою в Кривому Розі почались після підриву Каховської ГЕС (Фото:Alexey Konovalov/TASS/Handout via REUTERS)
Глава міської військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул заявив, що кожен мешканець міста має на 40% скоротити споживання води.
«Промислові підприємства вже до мінімуму скоротили споживання, у села поряд із містом, на які воду подає Кривбасводоканал, вода подається чотири години на день. Але головний споживач води — населення міста. І дуже важливо всім скоротити споживання води на 40%. Це має зробити кожен», — заявив Вілкул.
Він підкреслив, що до російського теракту влада почала готуватись ще минулого року. Зокрема, максимально було наповнено Південне та Карачунівське водосховища. Вілкул заявив, що максимальні запаси води наразі – на півтора місяці.
«Ті технічні рішення, які доведеться реалізувати для підйому води, ще ніхто і ніколи у такі короткі терміни не робив. За цей час нам необхідно реалізувати низку серйозних проєктів для того, щоб місто і далі було з водою», — повідомив глава МВА.
Підрив Каховської ГЕС — що відомо
У ніч на вівторок, 6 червня, війська РФ підірвали Каховську ГЕС, яку контролювали понад рік. Міста і села нижче по Дніпру затопило повністю або частково.
Президент Володимир Зеленський на терміновому засіданні РНБО доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити питною водою всі міста і села, які отримували воду з Каховського водосховища.
В Укргідроенерго повідомили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню. В ОК Південь уточнили, що зруйнована не вся дамба, але є значні пошкодження.
Зеленський назвав російський теракт на Каховській ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років.
Офіс генпрокурора почав розслідування за статтею екоцид, Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду.
Інфографіка: NV Редактор: Сергій Чудновцев